Çılgın Kediler

Çılgın Kediler

Öyle acayip bir dünyada yaşıyoruz ki acayip şeyler bulmak konusunda artık zorlanmıyor aksine bu haberlerden seçme yapmak zorunda kalıyoruz. İnsanların günah bataklığına düştüğünden yakınır, onların günaha giden yollarını nasıl tıkayabiliriz diye düşünürken günaha bulaşmış insanlar günaha ulaşmak için acayip acayip yollara bulmaya çalıştıklarına şahit oluyoruz. İnsanlar artık amaçlarına ulaşmak için her yolu mübah gördüklerinden olsa gerek bu amaçları için hayvanları da kullanmaya başlamışlar. Çağımızın en büyük dertlerinden olan uyuşturucuya bağımlı hale gelen ve bu işi ticarete döken baronların amaçlarına ulaşmak ve bunun taşımacılığını yapmak için hayvanları dahi kullanıyorlar. Bundan birkaç yıl önce bir kaplumbağa üzerinden uyuşturucu taşımacılığı yapılmaya çalışıldığını duymuştuk ancak bu seferkiler daha fena. Her seferinde farklı çılgınlıklarına şahit olduğumuz kediler bahsi geçen haberlerde bu sefer daha çılgın bir işe yeltenmişler.

Rusya’nın Tula şehrinde yürütülen uyuşturucu kaçakçılığı operasyonun ardından açılan soruşturma, beklenmedik bir gelişme sonucunda tıkandı. Polisin gözaltına aldığı şüphelinin kedisi, iddiaya göre, boynuna bağlanan bir tasmayla uyuşturucu kuryeliği yapıyordu. Kuryelik esnasında yakalanan kediyi görmek için Novomoskovsk Hayvanat Bahçesi’ne giden Avukat Dmitry Sotnikov, kedinin orada olmadığını gördü. Daha sonra hayvanat bahçesi çalışanları da “Kedinin bazen dışarı çıkmasına izin veriyorduk. Çünkü çok soğuktu. Köpeklerden korktu ve kaçtı” dedi. Soruşturma kapsamında yapılacak deneyde, kedinin özel olarak yapılan tasmasına bir miktar uyuşturucu maddenin koyulacağı ve ardından kedinin hareketleri izleneceği belirtildi. Ancak, kedinin hayvanat bahçesinden kaçmasıyla bu deneyin yapılamayacağı bildirildi. Öte yandan, kedinin kaçmasına neden olan hayvanat bahçesi çalışanları hakkında inceleme başlatıldı. Anlayacağınız kedi suç işlemeyi öğrendiği gibi polisten kaçmayı da öğrenmiş J

Yine Tataristan Cumhuriyetindeki bir cezaevinde insanı hayrete düşürecek, film senaryolarını aratmayacak bu olayda, bir kedinin uyuşturucu kuryesi olarak kullanıldığı belirlendi.

Federal Cezaevi Hizmeti Tataristan Müdürlüğünden konu ile ilgili yapılan açıklamada, kedinin cezaevine sızma girişiminde bulunduğu, boynundaki tasmada ise uyuşturucu olduğu belirlenen kahverengi bir maddenin ele geçirildiği belirtildi. Cezaevinin güvenlik kamerasınca kaydedilen görüntülerde, kaçmaya çalışan kediyi cezaevi görevlilerinin kovaladığı görüldü. Yetkililer, yakalanan kedinin polis ekiplerine teslim edildiğini açıkladı.

Kedilerin yaptığı çılgınlıkları “Nasıl olsa hayvandır” deyip geçiştirebiliriz ancak bu şeytani planları yapan insanlara ne demeli. Kedilerin torbacı olmadığı kalmıştı onu yaptırdılar. Bakalım daha ne acayiplikler göreceğiz.

Söz&Kalem - Yusuf İslam Demir                    

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ